Утилізація пакувального сміття

Хто відповідальний за утилізацію пакувального сміття та який є вихід з даної ситуації.
16.12.2019
Утилізація пакувального сміття

Упаковка - поняття дуже багатогранне, воно включає в себе продукцію з різноманітних матеріалів. Але що ж відбувається після того, коли упаковка стає непотрібною? Використана упаковка може застосовуватися до самого моменту непридатності, наприклад, пакет "майка" або пакет "банан".
Але, якщо тара вже ні на що не годиться, як, наприклад, використані пакети для сміття, то варто задуматися про таке поняття, як утилізація.

Коли питання заходить про екологію, несправедливо скидати все тільки на тих, хто займається виготовленням пакетів та іншої упаковки. Але чому ж тоді всі так старанно звинувачують тільки їх?

Адже відповідно до ст. 17 Закону України "Про відходи": суб'єкти господарювання у сфері поводження з відходами зобов'язані забезпечувати приймання та утилізацію використаних пакувальних матеріалів або самостійно, або шляхом укладання договорів зі спеціалізованими підприємствами.
Згідно з роз'ясненнями Держкомпідприємництва цей обов'язок покладається на суб'єкт господарювання, продукція якого знаходиться в упаковці, тобто на власника продукції або товару.
Однак зазначені вимоги повинні стосуватися і тих, хто має право власності на пакети і упаковку після використання продукції, що в ній знаходиться. За порушення цієї вимоги передбачені адміністративна та цивільна відповідальність.

Тобто, замість цілеспрямованої боротьби за чисте довкілля, найпростіше скинути провину на когось та залишитися в стороні. Але можливостей для раціонального виходу з ситуації зараз дійсно дуже багато, потрібно просто знайти те, що підходить найкраще.

Сьогодні, як ніколи, необхідне зниження кількості відходів. Сортування сміття та продукція з вторинної сировини - чудовий варіант того, як можна допомогти планеті. Звісно, не всі підприємства хочуть навіть замислюватися про це. Тому, компанія Logogroup інформує кожного клієнта про наявність в асортименті еко пакетів і аналогів продукції з вторинної сировини, а також аргументує всі плюси такого рішення.
Час не стоїть на місці і всі ці фактори призвели до того, що експерти по всьому світу постійно винаходять нові й нові технології вторинної переробки сировини, намагаючись зробити так, щоб матеріал довше зберігав свої властивості при наступних переробках. Тому завдання підприємців - глибоко вникати в цю тему і старатися змінити свій погляд на екологію, а підприємств з виробництва пакетів і упаковки - забезпечувати підприємців всією необхідною інформацією і, відповідно, можливостями.