Процес виробництва продукції

Покроковий опис процесу виготовлення пластичної упаковки.
08.12.2019
Процес виробництва продукції

Заводи компанії Logogroup спеціалізуються на виготовленні пластичної упаковки різної складності, з бар'єрних матеріалів різного типу. Сюди входять лінії з виготовлення поліетиленового рукава, поліпропіленової плівки та плівок з комбінованих матеріалів - поліпропілен / поліетилен / поліетилентерафлат / фольга / папір.

Базова технологія виробництва упаковки не міняється багато років, вдосконалюючись лише в деталях. Один з напрямків розвитку, це вдосконалення самих компонентів полімерної суміші. Сюди входить цілий ряд добавок та присадок для зміни і коригування властивостей упаковки.

Найбільш поширений спосіб виготовлення пластичної упаковки, наприклад, з поліетилену називається екструзія плівки або "tubular film process". Процес виробництва може відрізнятись залежно від ряду нюансів, наприклад оригінальної чи вторинної сировини, типу щільності видувки поліетилену або структури плівки, але загальна суть єдина і весь процес складається з підготовки суміші, видувки, охолодження, нанесення зображення і порізки / спайки готових пакетів.

Стартовий етап (1) при виробництві поліетиленового рукава - це підготовка сировини. Поліетилен надходить на виробництво в гранульованій формі. Сирі пластикові гранули HDPE, LDPE або LLPDE змішуються (2) в бункері з додатковими компонентами, до прикладу:
компонент Anti-block - запобігає блокінгу (злипання) на етапі сушки;
компонент Slip - допомагає готовому пластиковому пакету простіше відкриватись і дозволяє ковзання поверхонь;
інгібітор ультрафіолету (УФІ) захищає пластик від ультрафіолетового випромінювання, яке може послабити міцність пластику за певних умов.
Повний список компонентів, які застосовує компанія, а також технологічні карти сумішей не можуть бути надані в загальний доступ. Проте, загальний опис процесу і його розуміння є важливими для співпраці.

Для кожного індивідуального замовлення готується унікальна суміш, в залежності від потрібних характеристик упаковки. Це обумовлює чималі мінімальні об'єми замовлення і неможливість виготовлення продукції малими партіями.
Підготовлену суміш подають в екструдери - спеціальні насоси для надгустих рідин (3). Там матеріал нагрівається до потрібної температури і перемішується. Температура нагрівання суміші залежить від ряду параметрів і може коливатись біля позначки в 260°С. Матеріал, що знаходиться в нагрітій ємності, досягнувши розплавленого пластичного стану, продувається крізь штамп в форму рукава (4). Форма штампа коригує розмір та товщину рукава та майбутнього пакета. Після проходження точки Frostline (5) розплавлений поліетилен твердне у плівку (6).

Заключний крок процесу екструзії направляє рукав через серію валиків в верхівці охолоджуючої вежі (ніп-рулони) і вкладає сплющену плівку, яка потім намотується в рулони (7-8). Висоти вежі для екструзії можуть коливатись в межах від 7 до 10 метрів. Це висота потрібна для достатнього охолодження поліетиленової плівки. Далі, за потреби, плівку обробляють електростатичною хвилею струму. Це частина процедури плівки до друку (активація).

Підготовлені рукави попадають до флексомашин - ротаційних машин для друку на гнучких поверхнях.
Для кожного замовлення виготовляється унікальне кліше. Це ще одна причина великих тиражів продукції.

Зверніть увагу, для базового забарвлення поліетиленової плівки (пакета) використовуються компоненти кольору. Додавання колоруючих компонентів відбувається на стартовому етапі, до екструзії.
Після завершення процесу друку рулони плівки розрізається на потрібні розміри. При розрізанні може відбуватись процес зпайки та перфорації. Для виготовлення безпосередньо виробів (власне пакетів) плівку-напівфабрикат подають у машини (пакет-автомати) зі спеціалізованим обладнанням, де формуються характерні особливості кожного виробу: бокові та донні складки, зіп-замки, клапани-заклейки, вентиляційні клапани, вентиляційні отвори, посилені шви, тощо.

Коли мова йде про готову продукцію, а не про рулони напівфакбрикату, важливо розуміти, що кожен тип упаковки моє характерні особливості конструкції, які змінюють пакет функціонально. Слідкуйте за нашими блогами в соц. мережах та на цьому сайті, де ми детальніше розповідатимемо про кожен тип конструкції пакету і способи вірного вибору упаковки. Процес екструзії плівки для створення поліетиленових пакетів не змінювався багато років. Що змінилося, - це те, як ми використовуємо пластикові пакети в нашому повсякденному житті - колись новинка тепер є повсякденною зручністю, яка робить наше життя кращим.